Привіт!

Мене звати Олександр Скороход. Радий вітати на своєму сайті-блозі! Я науковець, кандидат біологічних наук, працюю в Інституті Молекулярної Біології та Генетики НАН України. Захоплююся молекулярною біологією, нейробіологією, геронтологією. Шукаю відповіді на Питання. Що є Життя? Чому ми старіємо? Як жити довго? Як бути здоровим? Як влаштований наш мозок? Що обумовлюють гени, а що залежить від нас? Насправді – список трохи довший 🙂

Це – з одного боку.

З другого – з 12 років займаюся спортом. Спершу були традиційне карате стилю Шотокан  і шахи J Пізніше – контактний стиль Кіокушін кай, маю 1 дан (чорний пояс). Займався також він-чунь, тай-цзи, і-цюань, бойовим гопаком, айкідо, цигун, йогою. Навчався у багатьох Майстрів, а в 2014 році здійснилася одна з моїх мрій дитинства – побував у “колисці бойових мистецтв” – храмі Шаолінь (Китай).

Люблю гори, подорожі. З 2005 року – ходжу у походи, в т.ч. категорійні.

У 2011 році пробіг свій перший марафон. З тих пір бігаю 1-3 марафони чи ультрамарафони на рік, останнім часом здебільшого в горах.

У 2013 році спробував себе у першому трейловому забігові “Вовче горло” і… мені страшенно сподобалося! Так, поступово, з шосе “мігрував” у трейли. У 2017 році –пробіг свій перший ультратрейл – Chornohora SkyMarathon (60км), а вже у 2019 році у складі збірної команди України брав участь у чемпіонаті світу з трейлраннінгу (Португалія). В 2020 році пробіг поки свій найдовший і одночасно «ювілейний» 10-ий ультра марафон:  261,5 км за 39 годин в рамках чемпіонату світу з Big’s Backyard Ultra. У 2021 році – став віце-чемпіоном України з трейлраннінгу. 

На разі збираю кваліфікаційні бали ITRA для лотереї на легендарний старт – UTMB.

 З 2014 року займаюся популяризацією науки, а з 2016 року – читаю лекції про досягнення у вивченні механізмів роботи людського організму, користь фізичних навантажень для мозку, здоров’я та довголіття. Провожу семінари, тренінги та майстер-класи.

Мені цікаво ділитися як здобутками науковців, так і власним практичним досвідом, системою тренувань і напрацюваннями.

Сподіваюся, цей блог – допоможе і вам знайти відповіді на котрісь із Ваших питань, а також мотивуватиме пізнавати себе, свої можливості і світ навколо!

Шлях у 1000 миль – починається з першого кроку…

Побігли! 🙂

І, звісно, ви завжди можете сконтактувати зі мною.

Мої книжки

Пишу книги. Кожен з романів  має свою неповторну форму, детективно-пригодницький сюжет та трохи філософії. В планах написання не тільки художніх, а прикладних та більш практично-орієнтованих творів.