Біг підтюпцем або джоґінґ (від англ. jogging – біг з «човганням») – це повільний, неквапливий біг зі швидкістю, трохи вищою темпу швидкої ходи, близько 7-9 км/год. Саме слово «джоґінґ» увійшло в побут у 60-их роках минулого століття, багато в чому завдяки популяризаторської діяльності Артура Лидьярда. Саме в ці роки в США почався справжній біговий бум.


Далі:1. Особливості бігу підтюпцем2. Техніка бігу підтюпцем3. Користь джоґінґа4. Основні плюси джоґінґа

 1. Позитивний вплив на мозок
 2. Тренування серцево-судинної системи
 3. Зміцнення опорно-рухового апарату
 4. Підвищення імунітету
 5. Збільшення резистентності до стресу
 6. Спалювання зайвого жиру
 7. Тренування м’язів ніг

5. Протипоказання і шкода від бігу підтюпцем6. Джоґінґ для схуднення7. Коли і де краще бігати підтюпцем


Особливості бігу підтюпцем

Характерними відмінностями джоґінґа від звичайного бігу є більш коротка, майже непомітна, фаза польоту ноги, «ляскання» розслабленою стопою і низький темп.

Джоґінґ популярний не тільки в колі шанувальників здорового способу життя (#ЗОЖ). Професійні атлети широко використовують джоґінґ або легкий біг під час розминки, заминки, а також для відновлення після важких тренувань або для реабілітації після травм.

Перевагами джоґінґа, в порівнянні зі звичайним бігом, є істотне зменшення навантаження на колінні і гомілковостопні суглоби, а також зниження ризику появи травм. Крім того, при тривалому бігові підтюпцем в організмі бігунів синтезуються в значних кількостях «гормони щастя», викликаючи емоційний підйом і, навіть, стан легкої ейфорії.


Техніка бігу підтюпцем

Джоґінґ дає досить інтенсивне навантаження на м’язи ніг, а також задіює інші м’язи тіла. При цьому техніка бігу підтюпцем дозволяє значно зменшити навантаження на опорно-руховий апарат, зв’язки та суглоби.

Як правильно бігати підтюпцем:

 1. Відштовхування відбувається всією стопою, нога майже повністю випрямляється в коліні.
 2. Крок неширокий, трохи подовжується, якщо необхідно збільшити темп.
 3. Корпус злегка нахилений вперед, плечі розправлені.
 4. Руки зігнуті в ліктях і рухаються вільно.
 5. Дихання вільне, вдих носом. Темп джоґінґа повинен дозволяти як дихати, так і вести розмову без появи задишки. Якщо бракує повітря і хочеться дихати ротом – значить темп занадто високий, його потрібно знизити.

Крім того, потрібно контролювати пульс, він не повинен перевищувати 120 ударів на хвилину навіть у тих, хто практикує біг підтюпцем для схуднення.

Відео правильної техніки джоґінґа:

Продовження статті читайте на LiveLong тут.

Категорії: Підготовка

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *