Нескінченно довго можна дивитися на три речі: як горить багаття, як тече вода та… як бігає (і падає) даунхіли еліта трейлраннінга, лінк на відео буде у кінці статті ;)) З 29 жовтня по 1 листопада на Азорських островах проходив Гранд Фінал Golden Trail World Series (GTWS).  GTWS- це заснована у 2018р. компанією Salomon серія трейлових змагань, які включають популярні світові старти в різних країнах, дистанції від 22 до 42 км, цнабір до + 3000 м. Наразі сюди входять:

1. ZEGAMA-AIZKORRI (Spain) – 42,195 km, +2736 m;2. MARATHON du MONT-BLANC (France) – 42 km, +2780 m;3. DOLOMYTHS RUN SKYRACE (Italy) – 22 km, +1700 m;4. SIERRE-ZINAL (Switzerland) – 31 km, +2200 m;5. PIKES PEAKS (USA) – 42,18 km, +2382 m;6. RING OF STEAL (GB) – 28 km, +2382 m.За кожен старт учасники отримують бали, і потім ТОП 11 рейтингу (враховуються бали 3-ох найкращих результатів) серед чоловіків та жінок відбираються для участі у Гранд-фіналі, який щоразу проходить в якихось цікавих та “екзотичних” місцях. У 2018 році це був The Otter Trail (ПAP), минулого року – Annapurna Marathon (Непал). І там вже боряться за перемогу як у самому Гранд-фіналі, так і в загальному заліку (згідно регламенту 2020р. отримані бали за Гранд-фінал множилися на два) і солідні, як для трейлу, призові – 100 000 євро (щоправда – це на всіх, включаючи призові за етапи та розподіл відповідно до фінального рейтингу з 1 по 10 місця).

Окрім того, станом на початок 2020 рік вже організовувалися Національна серія Golden Trail (GTNS)  у Франції, Іспанії, Італії, Чехії, Словаччині, Польші, планувалися також в Китаї та Великобританії, які по-суті мали б слугувати “трампліном” для відбору “талантів національного рівня” до участі у GTWS.

Але плани-планами, а у зв’язку з COVID-19 серія по-суті не відбулася. Втім організатори GTWS вирішили таки провести Гранд-фінал 2020 на Азорських островах (Португалія), який складався із пролога та 4 різнопланових етапів (спринт, апхіл, даунхіл) з сумарними 115 км та +5172 м набору. Переможець визначався за найменшим сумарним часом набраним за всі етапи. З погодою організаторам та учасникам пощастило – вона була настільки ̶т̶р̶е̶ш̶о̶в̶о̶ю̶ “трейловою”, що навіть забігання на найвищу точку Португалії Ponta dо Picu (2351 м) довелося відмінити, змінивши маршрут. Все проходило із досить жорстким дотриманням антиковідних правил безпеки: старт у масках, хвилями (до 50 чол) і т.д…

Минулорічні переможці серед чоловіків та жінок Killian Jornet i Judith Wyder – участі у гранд-фіналі не брали. Але і без них у змаганнях взяло участь понад півтори сотні відомих атлетів з 32 країн.

Переможці Golden Trail Championship

Результати по чоловіках – здивували. Переміг 27 річний поляк Барт Предвоєвскі (BART PRZEDWOJEWSKI) атлет Salomon на 7 хвилин обійшовши самого Джіма Уолмслі (Jim Walmsley), а також іменитих італійця Франческо Пуппі (неодноразовий чемпіон світу з гірського бігу) та француза Ніколаса Мартіна (призера чемпіонатів світу з трейлу)! Примітно, що Барт – професійний пожежник у Вроцлаві, колишній атлет track and field (з нічогеньким РВ на 10 000 м – 31:30), який почав виступати на великих трейлових стартах та скайрейсах тільки у 2017р., повигрававши кільки національних змагань у Польші. Ось тут його вже помітили Salomon та підписали контракт. Далі – більше: 3 місце на Zegama-Aizkkori та виграш у гранд-фіналі GTS The Otter Trail у 2018p., призові місця на гоках Golden Trail World Series: Sierre-Zinal and Pikes Peak Marathon у 2019 році. А от у фіналі, який проходив на Annapurna Trail (Непал) – був тільки 9-им.

Цього року попри сильну конкуренцію, Барт виграв 2 етапи з 4-ох та показав сумарний час 9:10:10, на 7 хвилин випередивши Джіма Уолмслі, який виграв тільки 4-ий етап.

У жінок, загалом, очікувано першою стала швейцарка Майде Матіз (MAUDE MATHYS), як і Барт атлетка Salomon. Майде 33 роки, вона 3 кратна чемпіонка Європи з гірського бігу (2017-2019рр.), переможниця Цюріхського марафону (2018р.) з часом 2:31хв (!). У 2019 виграла та встановила рекорди на 2-ох гоках Golden Trail World Series: Sierre-Zinal and Pikes Peak Marathon. У  Гранд-фіналі 2019 змагалася за “золото” з Джудіз Вайдер (Judith Wyder), зі старту бігла першою але повернула не на ту стежку і… отримала дискваліфікацію. В результаті за сумою балів стала тільки 6-ою в загальному заліку серії.

Цого року – повністю реабілітувалася за минулорічну невдачу. На фото фінніш Майде – цікаво чи вона у масці пробігла всю дистанцію чи все ж надягнула перед пробіганням через арку? :))

ТОП-5 за результатами 4-ох етапів:

Всі результати можна подивитися – тут.

І, звісно, не міг не додати відео-ролик Salomon, щоб можна було побачити за яких непростих погодніх умов змагалися атлети і трошки підзарядитися їхньою мотивацією та завзяттям.Enjoy!

Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! 

Категорії: БігоЗвіти

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *