Минулої неділі, 13 жовтня, Еліуд Кіпчоге за незмагальних умов(!) успішно вибіг із 2 годин марафон в INEOS 1:59 Challenge за 1:59:40! Натомість Андрій Лисенко цього року в умовах TDS (Sur les Traces des Ducs de Savoie) (146,8km, D +9100m), однієї із найважчих гонок серії UTMB, фінішував 36-им в абсолюті, показавши найкращий результат за всю попередню історію виступів українців в серії стартів UTMB!

Ми поспілкувалися з Андрієм на рахунок особливостей його підготовки до старту, а також його варіант логістики у Шамоні.

1. По підготовці: на що робили акцент з тренером, Олексієм Прокопенко, – на об’єми чи інтенсивність? Які набігав пікові об’єми?

Загальну картину бачив, ясна річ, тільки Льоша, а моє діло маленьке )) Якщо я і можу виділити акцент, то це “збалансованість”. В мене не було більше сотні в тиждень, я думаю. Крім тижнів з гонками звичайно.

2. TDS технічна гонка як до цього готувалися? Чи багато робили ОФП, балансів, вправи на координацію?

Я думаю в Карпатах можна приблизно зібрати різноманітність рельєфів: Боржава, Горгани, Чорногора, Свидовець. Особливо якщо з погодою пощастить:) Можна ще в Олешки поїхати укріпити стопи )) А ще бігати на лижах і цим укріпити стабілізатори, “хрести”і і т.д. Єдине, чого звичайно в нас немає, це – висота. Хоча якщо регулярно виїздити до Крапат і бігати на висотах 1500 – 2000м, то буде нормально. Що до моєї підготовки, то відповідь так, було достатньо ОФП та балансових вправ.

3. Де, загалом у Києві ти тренувався?Моє улюблене місце в Києві, це звичайно Голосієво. Хоча я живу далекувато, тому не так часто там бував, як би хотілося. А так то, відповідно до тренувань Endurance School: Бабин Яр, Дубки, Пуща Водиця. Раз на тиждень – обов”язково з палицями. Швидкісні роботи – в будь-якому парку чи лісі. На асфальт як і у всіх – алергія ))

4. По складності – чи можеш порівняти, скажімо, із Карпатією? Наскільки велика різниця. Окрім довжини самої дистанції по технічності траси, наприклад.

З Карпатією можна порівняти по середньому набору, що в цілому важливий показник. Щось біля 61 метри набору на кілометр. На Карпатії він звичайно набирається і скидається плавніше і коротше: немає наборів по +1800 метрів одним шматком і спусків по -1500 м. Але фізіологічні реакції на навантаження спробувати можна однозначно. Тобто відчути, що тебе чекає.А щоб бути краще готовим до рельєфу, то я би рекомендував побігати трасу Extreme Endurance Trail. Це точно додасть впевненості ))Ну і взагалі, “гОвна” при бажанні можна знайти всюди, головне мати правильний світогляд ))

5. Як би ти порадив готуватися до TDS з огляду на отриманий досвід? На чому робити фокус

Головне робити більше виїздів в гори просто на тренування. Просто більше часу проводити в горах, хоча би просто в походах. А в місті, то акцент на різноманітність і збалансованість.

6. Що порадиш по логістиці – як краще добиратися, бронювати житло, наскільки заздалегідь це треба робити?

Логістика – завжди питання часу і коштів. Ідеально – летіти до Женеви, а там вже близько і ходить мільйон автобусів. Я летів до Мілану, звідти автобус біля 4 годин. Теж прийнятний варіант. Але якщо хочеш мати підтримку на трасі, то добре мати машину. Можна взяти в прокат в тих же містах. Можна справитися і автобусами, орги це продумують, але з машиною не зрівняти.А по часу, то що раніше то краще. Якщо ти вже готувався до старту, то знайди можливість приїхати хоча би за 2-3 дні. Бо в чому тоді сенс…Бронювати житло краще за місяцІ до старту. Можна в Шамоні, можна в сусідніх селах. Протягом UTMB-тижня автобуси по долині безкоштовні, і ходять щопівгодини.Є кемпінги, але деталей не знаю (ред. докладно цей варіант описав Денис Соколов у Частині 1)

7. Чи плануєш повернутися на TDS чи котрийсь зі стартів серії UTMB?

Обов”язково! Думаю що і не раз!

Більш докладно про враження Андрія з гонки можна почитати у його дописі на ФБ.

Фото: Андрій Лисенко

Категорії: БігоЗвіти

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *