Як і у кожного трейлраннера, у мене є свій до-овгий wish-list трейлів, які хотілося б пробігти. В ньому є і різні ТОПові старти на кшталт UTMB, Western States 100, Transgrancanaria та багато-багато інших. Так і менш «розкручені» й відомі але про які чув/читав і є бажання їх пробігти. TENGRI ULTRA “Марафон Великой Казахской Земли” якраз і був одним із таких стартів. Дізнався я про Tengri ще у 2017 році. І ось, 10-12 травня 2019 нам з Оксаною Рябовою поталанило стати амбасадорами України в рамках проекту Trail the World.

Tengri Ultra Trail – це найбільший трейловий ультрамарафон в Центральній Азії. Змагання проводяться щорічно починаючи з 2015 року. Минулого року в рамках усіх дистанцій брало участь порядку 1,5 тис. чоловік! Базовий табір, де знаходиться старт/фініш усіх дистанцій розташовується в мальовничому скелястому каньйоні Тамгали-Тас (Писані скелі) на березі річки Ілі, усього в 120-ти кілометрах від Алмати. Тут можна побачити і малюнки Будди висічені на скелях багато сотень років тому, і любителів полазити скелями, які приїздять сюди спеціально з цією метою.

Старт і сама поїздка – мені дуже сподобалися, як в плані бігового маршруту, так і масштабу та рівня організації. Тож нижче хочу поділитися деякими власними спостереженнями. Можливо вони і Вам стануть у пригоді, тим паче, що старт перенесли на 2-3 жовтня :)Побігли!


RACE NOTES

    • Перельот Київ-Алмати – займає близько 3 годин. Дуже сподобався сервіс Air Astana (летів ними вдруге), навіть крутіше Люфтганзи. Щоправда минулого року рейс проходив вночі, тож у колишній столиці Казахстану Ви будете о 5-6 ранку! Тому, рекомендую прилетіти хоча б за день до трансферу до Базового табору аби погуляти містом та виспатися.
      • Якщо Ви будете в Алмати вперше – сміливо зупиняйтеся в готелі «Астана», який рекомендують Організатори. Він хоч і трохи в радянському стилі але номери цілком пристойні, wi-fi – працює, сніданки теж Ок, навыть – э тренажерка. Бронюйте через Booking – так і дешевше і надійніше в плані наявності місць. Ще одна перевага готелю – він близько до Центру міста і якраз навпроти нього – чекатимуть автобуси, які здійснюють трансфер до Базового табору.
        • Трансфер до Базового табору займає години півтори. Можна подивитися на широкий та неозорий степ або ж гарно подрімати.
          • У Алмати неодмінно підніміться на Медеу – найбільший у світі високогірний спортивний комплекс для зимових видів спорту! А далі, якщо товаришуєте з висотою – на Шимбулак. Тролейбусом можна дістатися підйомника і там за якісь 15-20 хв опинитися на Талгарському перевалі (3200м). Так, в цей час там минулого року лежав ще сніг і нарід охоче катався на лижах/сноубордах.
            • Ще вартує точно прокататися у Алматинському метро. Не дивуйтеся – є всього одна гілка, потяги ходять в будні дні раз на 10хв, зате там можна чудово сховатися від спеки.
              • Спека – це ще один суттєвий фактор, особливо, якщо хочете бігти на результат. В травні в Алмати та під час старту буде дуже спекотно (вище 30С). Як буде у жовтні – не знаю. Однак, прихопіть крем із хорошим захистом від ультрафіолету та сонцезахистні окуляри (вони знадобляться як під час старту, так і коли підніматиметея на Шимбулак, – сніг дужже сліпить очі).
                • Багато місцевих приїздять до Базового табору на власних авто, зі своїми наметами, самі готують їжу. Але якщо їхати автобусом, трансфером, то набагато зручніше скористатися опцією, яку дають організатори та поселитися в наметовому містечку, яке вони організовують (каремати і теплі спальники включено). Так само – і з харчуванням та водою, – це не так дорого зате зекономить купу часу до та після гонки, коли хочеться або подивитися дооколишні краєвиди або просто відпочити. В таборі також працювало кілька «польових кафешок» та можна було купити якісь снеки, шашлик але то все одно вийде дорожче аніж сніданок-обід-вечеря протягом всіх днів перебування.
                  • Tengri Ultra – це справжній фестиваль із насиченою програмою спортивних івентів та супутніх заходів. Тут будуть і танець Шамана, файєр-шоу, спціально ставлять автентичну юрту, є різна етнічна сувенірка.
                    • До стартового пакету входить сім-карта оператора Білайн. Компанія спеціально на час проведення Tengri Ultra організовує покриття у районі Тамгали-тас. Таким чином вирішується і питання безпеки (всі учасники мають сімки та можуть за потреби вийти на зв’язок з організаторами) і доступу до інтернету та соцмереж.
                      • А ось підзарядити мобільний чи тим паче ноут – буде не так просто. Беріть павербанк. Можна, звісно, попросити організаторів й підключитися до електрики, яка йде від генераторів – але часто гнізда зайняті, та й охочих – чимало…
                        • Зручності (туалети) гарно організовано – це кілька десятків кабінок біотуалетів розташованих по в різних зонах табору, де регулярно прибирають і завжди є туалетний папір.
                          • Старти дистанцій 70км і 36км – досить рано, о 6 і о 7 годині ранку відповідно. Але, зважаючи, що з 8 ранку вже добряче припікає сонце – бігти тяжкувато. Цього року, можливо, у жовтні буде не так спекотно.
                            • Я минулого року біг дистанцію 36км, бо ще не відновився повністю після травми. Маршрут не складний технічно, переважно проходить грунтовими дорогами у степу, поруч річки, а також стежками в ярах, є і піщані ділянки. 70 км – трохи складніший і різноманітніший.
                              • Бігового поясу та пляшки на 0,5л води мені цілком вистачало між КП.
                                • Річка Ілі – то окрема історія. У неї дуже швидка течія, а вода неймовірно холоднюча! Я думав кілька разів залізти охолодитися там під час обідньої спеки, після того як гарно «нагрівся» пробігши свої 36км… Але щораз зайшовши по коліно розумів, що вже і не хочеться :)))
                                  • Неодмінно погуляйте в околицях та підніміться на скелі Тамгали-Тас! Там не тільки відкриваються неймовірні краєвиди на дооколишню місцевість, а й можна надибати наскельні малюнки, яким сотні років!
                                    • Призова сітка – хороша, хоч і немає грошовиг призів. Нагороджується і абсолют і категорії на різних дистанціях. Старт дуже масовий і основна частина учасників – любителі. Тому, потрапити у призи – цілком реально!
                                      • Організатори Tengri Ultra Trail – “Экстремальная атлетика“, яка проводить чимало цікавих по формату подій окрім Tengri: Irbis Race, Kosmos UpHill (велосипедисти проти бігунів) та ін. Сміливо звертайтеся до Організаторів з будь-яких питань. Оскільки самі бігають – зрозуміють з півслова та завжди оперативно допоможуть. На Tengri Ultra минулого року був досить великий контингент іноземних учасників, в т.ч. виключно англомовних.

Докладно про поїздку на Tengri Ultra 2019 можна почитати у матеріалах на порталі Жорстка Атлетика:

А також в архівві блогу:

Будемо сподіватися, що до осені ситуація з COVID-19 значно покращиться і можна буде пробігти як Tengri Ultra, так і решту стартів, перенесених через пандемію на осінь.

А поки – тренуйтеся, не втрачайте мотивації, бережіть себе та близьких!ФОТО обкладинки статті: Tengri Ultra Trail

Якщо стаття Вам сподобалася і була корисною – тисніть ❤

А ще – Ви можете підтримати блог time2trail нa Patreon.

Дякую! ????????

Категорії: УльтраСвіт

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *