Олексій Мельник – український ультрамарафонець, учасник чемпіонатів світу з трейлраннінгу, переможець і призер багатьох стартів  Тайланді. Олексій вже понад 5 років проживає закордоном і після початку пандемії бігає ультра та змагається у Тайланді.  Цього року Олексій фінішував основну дистанцію UTMB за 32:31 (280 місце з 1789 фінішерів, 2625 стартувало). Дистанція далася йому не просто.  

“Стежки стерв’ятників” та Чемпіонат світу з трейлу-2019

Українці фінішували на Чемпіонаті світу з трейлу 2019

Олексію, розкажи які в тебе лишилися враження від Шамоні?

До Шамоні я потрапив за день до старту. Місце, звичайно, дуже класне, гори навколо, Монблан… Все було добре по самопочуттю. Сходив на експо, там очікувано багатолюдно, і все би чудово але чомусь була велика проблема із туалетами. Добре, що волонтери виручили й пропустили в якийсь службовий:)

Як проходила твоя підготовка до ультрамарафону?

Підготовка проходила непогано але вже зараз розумію, що треба було бігти довші дистанції в якості тренування. Тобто мій останній рейс за 3 тижні до старту був усього 50км…

Вцілому ж у Тайланді, де я зараз, немає особливо де бігати, скрізь дуже плоско. Та й погодно-кліматичні умови досить специфічні (висока вологість та спека), відмінні від таких у Альпах.

Напевно я більше вєло катав. Об’єми були невеликі, орієнтовно 100 км бігу на тиждень і ще стільки ж велосипеду.

Розкажи як проходила гонка? Чи все пройшло згідно початкового плану?

Напевно, я почав занадто повільно. Відповідно, перша половина дистанції (до Курмайора) забрала аж 13 годин. Це багато…

Дуже тяжко давалися спуски. З моїм зростом мені важко було маневрувати на покручених стежках UTMB, тож доводилося просто пропускати суперників. На другій половині я почав по-троху підбирати суперників але потім, на чергових крутих спусках, знов втрачав позиції. Також давалася взнаки відсутність нормального харчування. І та остання гора (підйом від Valorcine – ред.) остаточно добила. Вона була нереально довга і підніматися по ній було дуже складно…

Розкажи докладніше про харчування. Ти біг в основному на гелях чи вживав ще і “тверду” їжу? Чи користувався гарячою їжею на КП? 

З харчуванням у мене склалося не дуже добре. На КП не було гелів, а з собою прихопив тільки 2шт., які швидко з’їв. Далі харчувався тим, що було на КП.

Там були фрукти, марси-снікерси, якісь місцеві “дубові” батончики. Деякі чекпоїнти були з дитячим пюре, мабуть кожен другий. Я одного разу взяв суп, десь 50-ий км. й трошки нудлс (англ. noodles – локшина, ред.) А так намагався брати щось нейтральне – хліб, печиво й запивати все це колою. На Курмайорі випив 1 протеїновий коктейль, який підготував. Далі їв просто салямі – ось і все було джерело протеїна…

У чому ти біг дистанцію?

Біг UTMB у кросівках Hoka Chellenger 6 wide 

Чи використовував трекінгові палиці?

Так, палиці використовував і вони дуже допомагали: як на спусках, пригальмовував ними, так і на підйомах підпрацьовував. Але треба брати Leki, мої, китайські Gipron, надто “важкі”. 

Чи мав команду підтримки?

 – Ні, і, гадаю, це теж було проблемою, бо самому важкувато швидко набирати їжу, воду на контрольних пунктах. 

Чи цього року вам треба було брати з собою додатковий кіт для утеплення?

– З погодою нам пощастило, ніяких додаткових речей брати не довелося.

Чи хотів би ще раз пробігти UTMB? Чи, можливо, ще якусь із дистанцій – CCC або ж TDS?

Так, звісно, хотілося б повернутися і пробігти UTMB ще раз, це дуже епічна дистанція. Окільки реєструватися можна тільки на один старт – то мабуть все ж на UTMB. TDS також цікавий і схожий але… поки не знаю, складно сказати чи вибрав би його. Летіти далеко – тож хочеться бігти щось епічне.

Які плани на цей сезон? Чи плануєш бігти Thiland by UTMB?

Щодо планів – поки особливих не маю. Про Thailand by UTMB думав, цікаво було б ще раз пробігти але там треба платити 300$ реєстраційного внеску, а це чимало – тож побачимо…


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *