Правду кажучи, я не збирався бігти 100-мильник наступного року. Тим паче – з реєстраційним внеском 410$ і на іншому континенті :))) Особливо враховуючи і той факт, що є ще ряд питань, які цікаво/потрібно ще дослідити (підготовка, реакіця травної системи та ін.) на “коротших” 100км гонках аби бігти їх легше та з кращим результатом…

Однак фініш на Salomon Cappadocia Ultra Trail (Cappadocia Ultra Trail-2019: перша ультра 100км+ і рятівні мандарини) давав можливість взяти участь у лотереї у легендарній The Western States 100-Mile Endurance Run (WSER100 або Western States). Тому, 7-го грудня у день лотереї, – було неспокійно. А раптом – виграю? :)))

Що таке Western States?

The Western States 100-Mile Endurance Run (WSER100) – найстаріший трейловий 100-мильник у світі. Якщо ви читали книги Скотта Джурека (RunBook review #2: Скотт Джурек “Їж правильно, біжи швидко”) або ж Діна Карназеса (RunBook review #4: “Той, що біжить без сну. Одкровення ультрамарафонця”) – там про цю гонку згадуватиметься не раз 😉

Офіційною історією початку гонки вважають 1977р., коли на її старт вийшло 14 бігунів. Фінішувало лише троє і найшвидшим був 22-річний Енді Гонзалес (Andy Gonzales), який пробіг 100 миль за 22 години 57 хвилин. В цьому ж році було засновано Western States Endurance Run Foundation, яка займається організацією та управлінням гонкою.

Сьогодні WSER100 – це 160,3 km (+ 5 953m, – 7000m), яка відбувається щороку в останню суботу червня в Squaw Valley (California) на висоті 1 899 метрів о 5 ранку. Фініш розташовано в Auburn на висоті 394 метра, максимальна точка Watsons Monum 2 656 метрів, контрольний час 30 годин.

Забіг входить в серію гонок об’єднаних під назвою GRAND SLAM куди поряд з Western States 100 входить ще 3 великі американські стомільние гонки: Vermont 100 Mile Endurance Run, Leadville Trail 100 і The Wasatch Front 100 Mile Endurance Run.

Кожен фінішер Western States, який подолав дистанцію менш ніж за 24 години, отримує в подарунок срібну пряжку для ременя ручної роботи, фінішери, які уклалися в ліміт часу 30 годин – отримують таку ж пряжку в бронзі.

Рекорди і рекордсмени Western States

Статистика рекордів гонки ведеться з 1984 року, до цього дистанція була трохи менше 100 миль. Актуальний рекорд належить американцеві Jim Walmsley (Джим Волмслі (на фото)), який у 2019 році  подолав дистанцію за неймовірні 14 годин 9 хвилин!

У жінок рекорд належить англійці Ellie Greenwood яка в 2012 році показала результат – 16 годин 47 хвилин.

Абсолютний рекорд перемог серед чоловіків належить Scott Jurek який вигравав гонку протягом семи років поспіль з 1999 року по 2005 рік. А серед жінок найбільша кількість перемог у американки Ann Trason яка вигравала гонку з 1994 по 2012 рік.

Як потрапити на Western States?

Для участі в лотереї претенденту необхідно фінішувати в одному з кваліфікаційних забігів, список яких розміщений на сайті Western States. Чи не найближчим для українців – є якраз Salomon Cappadocia Ultra Trail.

Незважаючи на популярність гонки – ліміт учасників, який визначено національним апрком, де вона проходить, становить усього 369 місць (це обмеження від нацпарку, де відбувається гонка). Причому 105 місць організатори закріплюють за елітою і постійними учасниками і тільки 264 місця бере участь в лотереї.

Система проведення лотереї – досить специфічна. Кожен претендент на лотерею отримує таку кількість квитків, яка відповідає формулі 2*(N-1). Де N кількість разів які аплікант брав участь у лотереї. Тобто, учасник бере участь в лотереї цього року, але не пройшов її, отримує перевагу в наступному році.

Отож мій “квиточок” закинули у велитенський барабан із ще 27872. Шанси були не дуже високі – менші 1,3%. Барабан покрутили кількасот разів і…

Пролетів. Тож буду мати наступного року вже 4-и квиточки, якщо все складеться 🙂

Навіщо взагалі подаватися на WSER100?

А от Сергій Дусь засновник першого українського подкасту про трейл (Ультра Чат UA) подається на WSER100 вже не перший рік.

– Подаюся з 2015 року але через DNF в 2017 році – минулого року прийшлося починати все спочатку. Зрештою, на своє 40-а ліття думаю таки попасти :)- Про мотивацію, тут як, це ж original! Це рейс-легенда, Єрусалим та Мекка трейлових стомильників. Я знаю що це не найскладніший та не найкрасивіший стомильник в світі чи навіть США. Але ж, як у справжнього “віруючого” трейлранера цей рейс викликає неабиякі емоції. Бути частиною історії, бігти по слідах легенд ультратрейлу – Scott Jurek, Anton Krupicka, Killian Journet, Jim Walmsley, Ann Trason, Dean Karnazes, Courtney Daulwater… де ще можна розділити старт з найкращими спортсменами твого виду спорту? Ніде. Вестерн стейтс це Ноу Камп – тільки ти не сидиш на трибуні, а безпосередньо приймаєш участь на полі. Історія, історії, учасники, волонтери, пекельні каньйони, сам трейл з такими незабутніми відрізками та назвами як от Devils thumb, America, River crossing, американська ультратрейл культура – це все обєднується в неперевершеній мікстурі цього старту…

– Шанси потрапити були невеликі, тож альтернативу вже знайшов. Це буде Ultra trail snowdonia 100 – 170km +10,000, в рази технічніше утмб, в рідненькій Сноудонії:))))

Правду кажучи – мотиви Сергія мені теж дуже близькі. А те, що “міссія практично неможлива” – тільки більше мотивує 😉 Продовжуємо підготовку.  І, маю надію,  інші лотереї на які подавався/подаватимуся – будуть більш успішними 🙂

Категорії: Uncategorized

0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *