Я й досі вважаю, що минулого року трапилося невеличке диво і попри пандемію та всі обмеження, а також “вартість питання”, я таки потрапив до Шамоні й пробіг рейс ССС UTMB (101k, +6100m). Сам ССС UTMB ще називають “молодшою сестрою UTMB”, оскільки його створили через 4 роки після появи основного і він на 99% повторює основну дистанцію – тільки трохи коротший (на 70k:).

CCC UTMB-2021: на 100 км ближче до Мрії

Старт ССС UTMB відбувається в той самий день, що і повної дистанції UTMB, тільки о 9 ранку і з італійського містечка Курмайор. Учасників – близько 2000. Цього року фінішерів – 1727, DNF – 386. Переможці:

ТОП-5 чоловіки:

1. Petter Engdahl (Sweden, lives in Norway) – 9:57
2. Jonathan Albon (U.K., lives in Norway) – 10:16
3.  Andreas Reiterer (Italy) – 10:23
4. Jia-Sheng Shen (China) – 10:29
5. Peter Fraňo (Slovakia) – 10:35

ТОП-5 жінки:
1. Blandine L’hirondel (France) – 11:40
2. Sunmaya Budha (Nepal) – 11:45
3. Abby Hall (USA)  – 12:12
4. Jazmine Lowther (Canada) – 12:19
5. Rosanna Buchauer (Germany) – 12:24


Враження

  • Світ прискорюється:) Минулого року переможець CCC подолав трасу на 37 хв повільніше, а 10 місце – на 31хв повільніше за цьогорічне 10 місце. Писали про сильний дощ на початку старту але схоже, що склад учасників підібрався такий, що погода не стала на заваді.
  • Рекорд траси у чоловіків тепер 9:57, у жінок – 11:40. Як кажуть американці – це просто insane вибігти 100k із 6000м набору із 10 год. Минулого року за хороших обставин розраховував на 12год+, вийшло майже 14год.
  • Переможець серед чоловіків – Petter Engdahl був тільки 5-ий за рейтингом (ITRA – 907), окрім спорту ще займається лижами (як певно і всі норвежці-шведи-фіни в певну частину сезону). Зі значних досягнень – перемога на  Salomon Zugspitz Ultratrail в липні,  “бронза” на ОСС-2021, “бронза” на Transvulcania-2019. Дистанція ССС UTMB – поки у нього найдовша.
  • Переможниця серед жінок – Blandine L’hirondel, – продовжує впевнено підкорювати дистанції UTMB. Минулого року вона була першою на ОСС, цього року – ССС. У 2019 році на ЧС з трейлу в Португалії (де також довелося бігти) – перемогла, тож є діючою чемпіонкою світу з трейлу. В тому ж році – виграла ЧС із “довгого” гірського бігу. Захистити титули напевно зможе в листопаді, якщо цього року ЧС з гірського бігу та трейлейлу знову не перенесуть:)
  • Формула-1 – так само як і на UTMB еліта “пролітає” КП за лічені секунди, максимум хвилину. На жаль, минулого року не було такої зручної навігації на live UTMB, як зробили зараз і проаналізувати свій час проведений там складно. Але точно пам’ятаю, що це було в режимі щонайменше 3-5хв на великих КП, бо час забирають черги до волонтерів, поки вони набирають пляшки водою чи колою і т.д (при тому, що біг в основному на 65-75 позиції, не було супер-ажіотажу). Крім того, минулого року не можна було робити “заброску”, а це означало, що на КП доводилося добирати гелі-батончики аби було “паливо” на наступний відрізок.  І, звісно, багато часу можна втратити на останньому підйомі-спуску з Валорціну до Шамоні – тут треба мати міцні ноги та нерви (бо бігти доводиться  вже у сутінках-темряві:).
  • Підготовка у горах – важлива. Це ніби й очевидний факт але хочу на ньому загострити увагу. Бо добре, що в Україні є Карпати, і Крим, який ми невдовзі, маю надію – повернемо. Однак, направду кажучи, Альпи відрізняються висотою та технічністю. Тож якщо хочете бігти щось довге ССС UTMB, UTMB – варто зробити собі кемп за 10-21 день до гонки, а краще – кілька кемпів протягом року. 

Вперед і в гори: висота, гіпоксія та біг (Part 1)
Вперед і в гори: як тренуватися на висоті? (Part 2) 

Вперед і в гори: трейлові міні-збори День “0” 

***
Що ж рік 2021 став роком рекордів на ССС UTMB. Наступні роки, якщо не буде серйозних погодних катаклізмів – на ньому можна очікувати ще більше боротьби та конкуренції, особливо якщо TDS UTMB скасують, як планували попередньо. Втім, для любителів трейлу, а особливо для тих, хто готується до повної дистанції – ССС UTMB точно вартує пробігти.

Фото обкладинки статті: https://run247.com/running-news/trail/utmb-ccc-route-live-tracking-how-to-enter


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *