UTMB® (Ultra-Trail du Mont-Blanc) – один з найпопулярніших і наймасовіших ультратрейлів світу. Він проходить в кінці серпня у Альпах, навколо г.Монблан (4810м), по територіях Франції, Італії та Швейцарії. UTMB вважається одним з найскладніших ультрамарафонів у Європі, його дистанція складає приблизно 170 км, а сумарний набір висоти – близько 10000м.

Сьогодні UTMB – це тижневий фестиваль бігу, який включає разом з основним – 7 забігів різної довжини та складності: UTMB® (170km 10000mD+), CCC® (101km 6100mD+), TDS® (145km 9100mD+), OCC (56km 3500mD+), PTL® (300km 25 000mD+), MCC (40km 2300mD+) and YCC (15km 1200mD+). Де-факто – це неофіційний Чемпіонат Світу з трейлранінгу на який з’їжджається майже вся еліта і який величають – “The World Summit of Trail Running“.

UTMB-2021 буде проведено (fingers crossed 🤞🤞:) з 23 по 29 серпня у Шамоні. Так, не забуваємо про рік 2020 і підступний коронавірус але на разі шанси на те, що цього року найпрестижніші змагання трейлового світу відбудуться – все ж є.

З 7 січня розпочалася поетапна реєстрація на забіги серії UTMB-2021.

Етап 1: 7-17 січня 2021 р. – реєстрація для:

Тих, хто виграли слоти у лотереї на UTMB®, CCC®, TDS®, OCC та PTL® в 2020 році (зарезервовані реєстрації з минулого року)

Тих, хто зібрали достатньо Running Stones у 2020 році (про Running Stones – читайте нижче)

Етап 2: 21-28 січня 2021 р. – попередня реєстрація на лотерею для:

Тих, хто не виграли слоти у лотерею на UTMB®, CCC®, TDS® та OCC у 2019 та 2020 років для тієї ж гонки*

* Згідно правил, які діяли до появи running stones, якщо ти не виграв у лотерею перший раз і подаєшся на неї вдруге – твої шанси подвоюються, а якщо не виграєш лотерею вдруге – третій рік автоматично потрапляєш на до списків учасників гонки.

Етап 3: 4-11 лютого 2021 р. – попередня реєстрація на лотерею для:

Тих, хто бажає взяти участь у UTMB®, CCC®, TDS®, OCC та PTL® і не потрапляє до жодної з вищезазначених категорій**.

** За наявності слотів (!)

Оновлені правила реєстрації

В загальних рисах, про систему реєстрації на гонки UTMB, принцип набору ITRA балів я вже писав у статті Навколо Монблану за 10хвилин: бали ITRA, лотерея і навіщо взагалі бігти UTMB?

В цьому дописі розглянемо «нововведеннях», які стосуються реєстрації на гонки UTMB у роках 2021 і 2022.

Отож, раніше було лише три способи потрапити на UTMB (1-3), а з 2020 року додався ще один – Running Stones (4):

  1. За набраними кваліфікаційними балами через лотерею
  2. Як елітний атлет (без лотереї)
  3. Благодійний внесок 2000 євро в один із фондів з якими співпрацює UTMB
  4. Running Stones

1. Реєстрація за набраними кваліфікаційними балами

Успішно подолавши дистанцію трейлу, який сертифіковано ITRA – можна набрати від 1 до 6 балів. Для реєстрації на різні гонки UTMB потрібно мати від 2 до 10 балів у максимум двох стартах за два роки (ситуація набагато краще ніж була раніше, коли потрібно було набирати значно більше білів:). Зокрема:

Але набравши необхідні бали – Ваші пригоди тільки починаються. Адже потрібно ще пройти лотерею. І тут вже кому як пощастить. Мені, наприклад, пощастило аж з другого разу, знаю людей, яким тільки з третього 🙂

Минулого року чимало українців виграло слоти на різні гонки UTMB. Тож тепер всі вони мають право пріоритетної реєстрації на виграну в лотерею гонку UTMB у 2021 чи 2022 році але – до 17 січня (!)

Елітні атлети

Без лотереї – можлива участь елітних бігунів з високими показниками index performance. Яким має бути рівень, щоб вважатися “елітою” для UTMB, відображено на цій картинці:

Або ж, для ТОП-3 атлетів за РІ у країні – є ще варіант податися як еліта, навіть якщо їхній РІ меньше за загальні значення для еліти.

3. Благодійний внесок

Тут все незмінно, як описував у статті “Навколо Монблану за 10 хвилин“. Важливий нюанс – є всього 160 слотів.

4. Running Stones

Крім лотереї, яка продовжить існувати і далі, організатори представлять нову паралельну систему швидкого доступу до реєстрації на гонки UTMB, яка вступила в силу з січня 2020 року. Власне, система заснована на отриманні Running Stones, – для фінішерів певних гонок, спеціально відібраних UTMB®. Як тільки учасник набирає необхідну кількість Running Stones, він отримує слот на одну з гонок UTMB®, без лотереї. Якщо кількість Running Stones для прямого доступу до реєстрації менша за потрібну, – їх можна обміняти: кожен 1 Running Stones на додатковий квиток на лотереї, що збільшує шанси на виграш слота.

Які ж гонки дають право набирати Running Stones?

Перш за все це гонки “by UTMB®”, які дають найбільшу кількість «камінців» – по 3 за кожен набраний бал ITRA.

Крім того, гонки Ultra-Trail® World Tour (UTWT), які дають по 1 «камінцю» на кожен бал ITRA.

Для проходження реєстрації на гонки UTMB® без лотереї потрібно набрати наступну кількість Running Stones: UTMB® – 18 Running Stones 10 балів ITRA

TDS® – 15 Running Stones 8 балів ITRA

CCC® – 15 Running Stones 6 балів ITRA

OCC – 12 Running Stones 4 балів ITRA

Наприклад, фінішувавши на гонці Omman by UTMB 170km чи Gaoligong by UTMB® 160 км (кожна з яких оцінюється у 6 балів ITRA) – Ви отримаєте 18 Running Stones, а от фініш на Cappadocia Ultra Trail 120 км (5 балів ITRA) – дасть тільки 5 Running Stones.

Докладно про умови реєстрації на гонки UTMB у 2021 році можна почитати на сайті організаторів: Discover the new entry process for the UTMB® Mont-Blanc!

Якщо ви реєструватиметеся на котрийсь зі стартів UTMB вперше – можете ознайомитися із покроковим описом процедури тут – Навколо Монблану за 10хвилин: бали ITRA, лотерея і навіщо взагалі бігти UTMB?

Корисно почитати:

RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України:

ОСС (Денис Соколов) – частина 1

TDS (Андрій Лисенко) – частина 2

UTMB (Сергій Сапіга) – частина 3

А також враження українців, які брали участь у UTMB-2018:

MCC і TDS (частина 1)

OCC i CCC (частина 2)

UTMB (частина 3)

Збирайте бали ITRA, збирайте Running Stones і – реєструйтеся на UTMB!

Свою виграну реєстрацію на ССС минулого року – спробую використати у цьому році. Гарантій жодних але це – життя. Побачимо:) В разі чого – дозбираю балів/каміння та буду подаватися одразу на UTMB у 2022 😉