Біговий рік 2021 напевно можна назвати роком очікувань, які не збулися.

Навесні здавалося, що після початку вакцинації ковід вдасться подолати але вже на прикінці літа почалася третя хвиля. Напочатку року в планах було планомірно збільшувати кілометраж аби покращити результати але травма спини на початку та в кінці року двічі вибивала з тренувального процесу. Виходив на пік форми перед 100км гонкою в Шамоні але падіння на спуску і найкраща в житті форма перетворюється на чи не найгіршу…

Тим не менше, звичачйно, протягом року були і позитивні моменти.

Провів 3 бігові міні-кемпи у Карпатах: Ворохта, Сколе, Кваси. Сумарно всього близько 2 тижнів але в черговий раз переконався у їхній важливості та ефективності для підготовки до трейлів у горах. Став віце-чемпіоном України з трейраннінгу. Побував у Шамоні й пробіг “молодшу сестру” UTMB – CCC UTMB, розвідавши таким чином більшу частину маршрута UTMB.

Отож, ще одна сходинка в напрямку великих бігових цілей. Най кожна з помилок та здобутків – стане цеглинкою у фундаменті майбутніх перемог. А тепер про все докладніше.

Побігли!

Fun Karpaty Trail (53k, +2200m)

Перший старт сезону – Гірський марафон Fun Karpaty Gorgany Trail, вийшов не простим… Не був ще функціонально готовий до дистанції, бо тільки-но розібрався із проблемою зі спиною, яка тягнулася з кінця січня. Всіляко форсував підготовку – кілометражем, зборами. Тож стан під час змагань був не дуже. Як результат – прибіг 4-им з відставанням більше 10хв від першої трійки.

Неприємним післяприсмаком лишилася історія зі зрізанням шматка дистанції двома суперниками, які опинилися в призах та рішення суддів, яке звелося до штрафу 2хв. Про хід «розбору польотів» та мою позицію писав окремий пост:

Trail and Run: бігова етика, чітінг, fair play i fun

А загалом, сам маршрут Fun Karpaty і організація – сподобалися, все на дуже хорошому рівні.

Fun Karpaty Trail-2021: перший млинець комом

Про перші трейлові міні-збори – викладав повний огляд матеріалів для Патреонів блогу:

Вперед і в гори: трейлові міні-збори (День «0»)

UMTRC: чемпіонат України з трейлу (77k, 5000m)

Відновлення після Fun Karpaty Trail затягнулося майже на 3-и тижні. Тож коли прийшов у норму до чемпіонату України з трейлу лишалося ще тижнів 6, хороший термін аби зробити кілька тренувальних блоків але не для того щоб підвестися під змагання. Втім, маємо, що маємо – довелося використати усі наявні знання, напрацювання та ресурси аби цей час використати максимально. Дистанція ЧУ в районі с.Славське мала орієнтовно 80 км довжини і 5000 м вертикального набору (фінальний трек – 77 км, +5090 м).

Півтора місяці перед ЧУ присвятив кільком основним моментам:

  1. вирішення проблем зі спиною
  2. вертикальний набір
  3. відпрацювання спусків

Одним із ключових блоків під час підготовки був черговий виїзд у гори у містечко Сколе. Тут вирішив сумістити приєме з корисним: поволонтерив на Skole Ultra Trail, відпочив з родиною та потренувався збігати-забігати на гору Лопата:)

Після «вакацій» на Сколе лишалося близько 2 тижнів до ЧУ, які присвятив тейперінгу. Що це, як і що дає – писав ось тут:

Train to gain: тейперінг або як вийти на пік форми

Гонка проходила дуже динамічно – суперники не давали можливості розслабитися а ні на мить. Втім, вдавалося дуже добре, практично до 60-го кілометра тримати концентрацію і потрібну швидкість та, навіть, несподівано обійшлося без судом! Фінішував 2-им й за умовами змагань виборов путівку на Чемпіонат світу з трейлу, який мав проходити у листопаді в Тайланді.

Чемпіонат України з трейлу: 50 миль до срібла

ССС (Courmayer-Champex-Chamonix) UTMB (101 м, +6150м)

Після чемпіонату України відновився швидко і одразу розпоачв підготовку до CCC UTMB. Було відчуття, що тренування йдуть у правильному напрямку. Про це свідчили і заміри пульсу та швидкісні показники на біговій доріжці (де поступово збільшував кут) та контрольних пробіжках. Шанси врешті вийти на пік форми були дужже навіть великі. Тож аби ще трохи простимулювати організм – поїхав у гори за 2 тижні до старту на міні-збори.

На жаль, в перший же день, на спуску, коли до селища Кваси, де зупинився, коли лишалося кілька кілометрів до “фінішу” – перечепився об камінець, полетів долілиць і смачно гепнувся грудною клітиною об каміння. Результат – забій грудної клітини, неможливість спати на боку (а перші кілька ночей взагалі зі сном були проблеми), нестача дихання під чачс бігу (навіть чхнути не міг). Однак, з невисокою швидкістю бігти таки міг – тож продовжив збори, бо відмовитися від старту в Шамоні після стількох років підготовки – просто не міг.

Швидкість просіла, втім за день до старту вже основні симптоми від падіння зникли, тож був налаштований рішуче показати все на що готувався. Ускладнювало ситуацію ще й те, що організатори за 12 годин до старту повідомили про холодну погоду, відповідно набір обов’язкового спорядження став ще більшим: мій наплічник тепер важив неймовірні 3 кілограми! Заброски також не було, а отже як і на ЧУ з трейлу довелося покладатися на мінімальний раціон звичних гелів та батончиків від Nutrixxion з собою та їжу на пунктах підтримки.

Вцілому, біг досить непогано десь до 80-о км. Але фінальний підйом, а потім і спуск мене доконали і забрали чимало часу. Тож результат вийшов не дуже:

CCC UTMB-2021: на 100 км ближче до Мрії

Шамоні, фестиваль UTMB, атмосфера – все дуже сподобалося! Дужже хочеться повернутися сюди ще раз, бажано без проблем зі здоров’ям і у кращій біговій формі 🙂

Spartan Golden Gates Trail Classic (22,5k, 650m)

Цей півмарафон, перший трейловий рейс у США, мав стати проміжним етапом підготовки до чемпіонату світу з трейлу у Тайланді, який із листопада 2021 року через ковід перенесли на лютий 2022 року. Однак, став останнім у сезоні загалом через травму спини, яка спіткала десь через тиждень після забігу.

Дуже гарно організована подія від Spartan – організаторів OCR івентів але і дорога, навіть по місцевих мірках. Був у непоганій формі але примудрився зробити “поворот не туди” і, зрештою, всього 2-ий в категорії замість поборотися за 5 місце в абсолюті. Докладно про все написав у бігозвіті:

Golden Gates Trail Classic: мій перший трейл у США

Статистика

  • набігав трохи більше 4322,5 км за 12 місяців, із близько 50000м набору
  • велотренажер – також був значною частиною тренувань: близько 80 години (!)
  • 4 старти: ультратрейли 53 км; 77,5км; 101 км і трейловий півмарафон.
  • участь у чемпіонаті України з трейлу, 2-ий в абс.

Подіуми:

  • 4-е місце на Fun Karpaty Trail 50k
  • 2-є місце на чемпіонаті Україні з трейлраннінгу
  • 76-е місце на ССС UTMB
  • 2-e місце кат. (11 абс) на Spartan Golden Gait Trail Classic

Навколо-бігова діяльність

Як і попереднього року через пандемію можливість публічних заходів, а значить і лекційна діяльність, були обмежені дистанційним форматом. Тож прочитав певну кількість таких лекцій але і взяв участь у кількох офлайн івентах, щоб в черговий раз переконатися, що офлайн формат мені значно ближче:)

Тематики лекцій значно розширилася, і найбільш повний перелік станом кінець 2021 року – можна побачити на моєму блозі у розділі “Лекції“.

Статей цього року було трохи менше ніж попереднього, втім чимало з тих, які публікував – це були великі грунтовні огляди, які забирали чимало часу на написання. Тож дуже вдячний усім підписникам на Patreonі за підтримку, яка дозволяла працювати без зайвого поспіху!

Плани на 2021

Основні старти:

  • Сanyon Endurance Ultra (100k, +5000m)
  • UTMB (171k, +10000m)

Основною приємною новиною у січні 2022 року стала успішна лотерея і відбір на UTMB з першого разу! Тож це – старт номер один для підготовки. На Western States 100 лотерею не пройшов, тож вирішив пробігти в тих місцях Сanyon Endurance Ultra – 100км гонку, яка значною мірою повторює маршрут легендарного ультрамарафону.

З проміжними стартами – буду визначатися по-ходу підготовки 🙂

Acknowledgements

Наостанок, хочу подякувати за черговий ультра-рік:

– моїй коханій Юлі та донечці Валі за підтримку й натхнення рухатися до нових вершин! 🙂

– моїм Партнерам:

  • Nutrixxion Україна – за джерела енергії, що допомагають і на змаганнях і на тренуваннях;
  • Suunto Ukraine – за Suunto 9, – ТОР-годинник для трейлраннерів;
  • Compex Україна – за можливість використовувати один із найсучасніших методів відновлення;
  • Trekking: Перші захистні треккінгові шкарпетки – за якісні бігові гольфи і шкарпетки;

Завдяки Вашій підтримці вдавалося якісніше тренуватися і відновлюватися!

– усім Патреонам блогу Time2trail, – завдяки Вашій підтримці маю трохи більше часу та натхнення займатися блогом!

– друзям з Жорстка Атлетика, НогиБоги, RunUkraine, Ukraine Trail League, Низкий Пульс, Ультра Чат UA – за співпрацю в розвитку бігового руху в Україні 🙂

– тренерам: Сергій Романчук, Олексій Прокопенко, Сергій Попов, Юрій Клім, Костянтин Лебедєв; Анна Капущак – які цього року терпляче відповідали на числені інтерв’ю та охоче ділилися досвідом, який, маю надію, став у пригоді багатьом!

– всім організаторам – за чудові старти, які ви робите незважаючи навіть на ту непросту ситуацію яка є зараз!

– всім друзям-бігунам – за подолані разом кілометри, за натхнення і мотивацію далі розширювати кордони своїх можливостей 😉

До скорої зустрічі на лекціях і на стартах! Най у 2022 все буде – офлайн 😉

P.S. Дописую і публікую цей текст аж у квітні 2022 року, на 39 день війни в Україні, розв’язаної росією. Багато друзів та знайомих бігунів зараз в ЗСУ чи теробороні, хтось допомагає як волонтер, а хтось мусив виїхати із родиною закордон… Війна поламала всі наші плани, наші міста, стадіони та світ навколо. Однак, війна не поламала нас, українців. Тепер кожен намагається конвернувати вільний час у допомогу армії та боротьбу з ворогом на всих фронтах. Як би тяжко не було зараз, певен – неодмінно переможемо!
Слава Україні!


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *